Už dávno nežijeme v čase, keď by banán bol nedostatkový tovar a kedy by sa na neho dokonca musela stáť front. Je veľmi dobre dostupný a kúpiť si ho možno vo väčších aj menších obchodoch…

Konzumuje sa veľmi jednoducho – odlúpne sa šupka a vnútro sa zje. A tu môže nastať kameň úrazu, keďže mnoho ľudí urobí to, že danú šupku vyhodí. Je to veľká chyba, pretože práve ona má mnoho zaujímavých využití. Neveríte? Tak čítajte ďalej a presvedčte sa sami.

Banány sú veľmi dobrým zdrojom mnohých dôležitých látok

Skôr ako sa pozrieme na unikát šupiek, pozrieme sa na to, v čom sú prospešné samotné banány a čo dokážu. Ich hlavný klad je predovšetkým v zložení. Obsahujú vlákninu, ktorá prospieva ako trávenie, tak prospieva aj samotnému chudnutiu a minimalizuje riziká problémov s črevami. Ďalej obsahuje aj vitamín C, ktorý je veľmi prospešný vo chvíli, kedy chcete budovať imunitu, alebo chcete bojovať proti chorobám.

Ďalej nemožno zabudnúť tiež na to, že obsahuje vitamín B6, ktorý je dobrým pomocníkom vo chvíli, keď sa získava energiu pre telo priamo z potravín. Ďalej nemožno opomenúť horčík, ktorý sa hodí ako pri regulácii cukru v krvi, tak pri regulácii krvného tlaku. Opomenúť nemožno tiež bohatý podiel draslíka, ktorý má na ľudský organizmus veľmi blahodarný vplyv. A teraz si vezmite, ako by ste telu prospeli, keď si dáte aj šupku. Čo obsahuje tá?

Pokračovanie na ďalšej strane …